W załączniku jest do pobrania i wypełnienia wniosek, który należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30 kwietnia 2025
Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_ZFSS_2020_OSWIADCZENIE.doc
W załączniku jest do pobrania i wypełnienia wniosek, który należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30 kwietnia 2025
Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_ZFSS_2020_OSWIADCZENIE.doc
W piątkowe popołudnie 21 marca 2025 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbył się Wieczór Chopinowski w 215. rocznicę urodzin wielkiego Polaka - Fryderyka Chopina. Podczas koncertu zagrali uczniowie z klasy 3a LO: Aleksander Ruszuk, Franciszek Drwal, Cyprian Kupajczyk. W utworze „Życzenie” swoje umiejętności wokalne zaprezentowala Aleksandra Szymańska z klasy 2a. W finale zagrała również pani Barbara Kurek, pomysłodawczyni koncertu i nauczycielka szlifująca telenty naszych pianistów. Młodzi artyści zaprezentowali najsłynniejsze dzieła muzyczne Fryderyka Chopina m. in.: „Nokturn op. 9 nr 2”, „Polonez A – dur op. 40 nr 1” , „ Walc A – moll” , „Preludium Des – dur” i wiele innych. Koncert odbył się w przepięknej scenerii - dworku chopinowskiego- wykonanej przez uczniów liceum pod opieką pani Katarzyny Walencik. Na koncert przybyło ponad 220 osób z Dęblina i nie tylko. Sala była wypełniona po brzegi. Artyści za swój występ otrzymali gromkie brawa. Ta wyjatkowa, niepowtarzalna muzyczna uczta na dlugo pozostanie w pamięci wszystkim słuchaczom oraz miłośnikom najwybitniejszego kompozytora i pianisty polskiej muzyki klasycznej Fryderyka Chopina. Wydarzenie pokazało, że w dobie postępu technologicznego są jeszcze pasjonaci muzyki poważnej, którzy chcą promować wysoką kulturę.
Barbara Kurek i Katarzyna Walencik
Zapraszamy wszystkich chętnych, aby posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu naszych uczniów liceum ogólnokształcącego przy ZSO w Dęblinie na Koncert Chopinowski, który odbedzie się 21 marca o godzinie 17:30.
Podczas wieczoru będzie można nabyć ciegiełkę. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie talentów szkolnych
Ferie zimowe to przerwa od nauki dla uczniów, ale to również dogodny czas na przeprowadzanie remontów. Tak było i w te ferie. Tym razem wypiękniała dolna sala gimnastyczna (górna była remontowana dwa lata temu). Sala ta służy nie tylko do ćwiczeń, ale z racji swoich gabarytów odbywają się w niej akademie, biesiady, koncerty oraz inne uroczystości. Na zajęciach spotykają się tutaj również lokalne kluby sportowe.
W ciągu niespełna dwóch tygodni dolna sala przeszła lifting, a po przerwie przywitała świeżością społeczność szkolną. Malowaniem sali zajęła się zewnętrzna firma. Remont tak olbrzymiej powierzchni wymaga dużych nakładów finansowych. Prace udało się przeprowadzić, dzięki finansowemu wsparciu organu prowadzącego z Burmistrzem Miasta Dęblin p. Romanem Dariuszem Bytniewskim na czele.
Powiew świeżości, czystości i estetyczny wygląd dolnej sali gimnastycznej budzi zainteresowanie uczniów i nauczycieli. Panowie konserwatorzy zamontowali przyrządy gimnastyczne, drabinki, zaś panie sprzątające zadbały o czystość po pracach remontowych. W najbliższych miesiącach planowane jest ozonowanie odnowionych pomieszczeń oraz wymiana taśm odznaczeniowych na podłodze. W tak odnowionym miejscu miło jest przebywać i z pewnością chętniej się ćwiczy.
ZSO
Kolejny już raz do ZSO w Dęblinie dotarły nagrody w ramach programu prowadzonego przez sieć sklepów Lidl. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i zaprzyjaźnionych osób udało się nam zgromadzić oraz zarejestrować w programie bardzo dużo TALENCIAKÓW.
W tej edycji kupony były przekazywane na rzecz SP nr 5. W zamian za nie otrzymaliśmy już gry, pomoce dydaktyczne i gadżety edukacyjne, które będą służyły uczniom „Piątki”. Za uzyskane Talenciaki otrzymaliśmy:
Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym oraz uczniami składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie w akcji #SzkolyPełneTalentów wszystkim darczyńcom. Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa pomoc !
ZSO
Więcej informacji w zakładce Rekrutacja -Liceum Ogólnokształące
W miniony czwartek odbył się Dzień Otwarty SP nr 5. Gościliśmy pięciolatków i sześciolatków - przyszłych uczniów „Piątki". Miłych gości powitała dyrektor ZSO p. Joanna Pardo i zaprosiła na wspólne zwiedzanie.
Na dzieci czekało wiele atrakcji, natomiast rodzice mieli możliwość obejrzenia infrastruktury szkoły oraz wyposażenia sal lekcyjnych. Była to również okazja do porozmawiania z kadrą pedagogiczną. Dzieci brały udział w zajęciach ruchowych prowadzonych metodą opowieści ruchowej, zajęciach z języka angielskiego, zabawach i pląsach przy dźwiękach muzyki, wykonywały prace plastyczne, zmagały się z torem przeszkód.
Swoje teatralne umiejętności przed młodszymi kolegami zaprezentowali uczniowie klasy trzeciej, wystawiając przedstawienie „Na straganie”. Nasi goście odwiedzili także szkolną bibliotekę, w której otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Kulminacyjnym punktem spotkania był słodki poczęstunek w świetlicy szkolnej, podczas którego dzieci miały możliwość zintegrowania się z rówieśnikami i starszymi kolegami. Dzieci, które uczestniczyły w Dniu Otwartym, zdobyły nowe doświadczenie, zawarły znajomości. Było to dla nich ciekawe, pełne emocji popołudnie.
Mamy nadzieję, że spotkanie pozostawi u Państwa i waszych pociech miłe wspomnienia, a także pozwoli na podjęcie słusznej decyzji w wyborze placówki edukacyjnej. Dziękujemy za przybycie i poświęcony czas. Pragniemy zaznaczyć, że nasza szkoła jest bezpieczna, nie tylko uczymy, ale wychowujemy i rozwijamy kreatywność oraz rozbudzamy zainteresowania dzieci. A wszystko to odbywa się w miłej i serdecznej atmosferze.
Do zobaczenia we wrześniu!
Dyrekcja i nauczyciele
ZSO w Dęblin
Dobiegła końca akcja zbiórki zużytego sprzętu AGD trwająca od października do końca roku 2024. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była p. Renata Grążka, zaś patronatem objął działanie burmistrz Dęblina p. Roman Dariusz Bytniewski. Głównym sponsorem akcji jest warszawska firma MTS RECYKLING S.C.
W tej edycji już po raz trzeci elektrośmieci zbierane na rzecz naszej szkoły. W zamian za oddany sprzęt otrzymaliśmy drukarkę do e-legitymacji, która jest niezbędnym wyposażeniem nowoczesnego sekretariatu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta za wsparcie. Dziękujemy też firmom i instytucjom, które zaangażowały się w tę akcję społeczną i przekazały niepotrzebne sprzęty gospodarstwa domowego. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach i dbania o środowisko naturalne.
ZSO
Miło nam poinformować, iż nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole - p. Piotr Świtaj został uhonorowany nominacją do plebiscytu „Kuriera Lubelskiego” w kategorii Osobowość Roku 2024- działalność społeczna i charytatywna. Pan Świtaj jest znany w środowisku lokalnym jako promotor zdrowego stylu życia, morsowania oraz zapobiegania utonięciom. Inicjatywy nominowanego znane są zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży.
Zachęcamy do głosowania na p. Świtaja. Informacje o plebiscycie można znaleźć na łamach „Kuriera Lubelskiego” oraz na stornie www.kurierlubelski.pl/osobowość . Sylwetka i osiągnięcia kandydata zostaną zaprezentowane wkrótce w drukowanym wydaniu i serwisach medialnych gazety.
Serdecznie gratulujemy p. Świtajowi, kibicujemy i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze świętami wiąże się wiele cudownych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji bożonarodzeniowych, dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. 17 grudnia 2024 uczniowie klas 6a i 6b, pod opieką p. Doroty Toporowskiej, p. Małgorzaty Sadło i p. Grażyny Całus, zaprezentowali efekty swoich przygotowań. Dzięki nieco odmiennej formie przedstawienia, jaką jest teatr cieni, mogliśmy głębiej przeżyć tajemnicę narodzenia Chrystusa. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez widownię i nagrodzony gromkimi brawami.
Po części artystycznej dyrektor ZSO p. Joanna Pardo złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia, a także wręczyła przewodniczącym opłatki na wigilie klasowe.
Dorota Toporowska
W dniu 13 grudnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs pt. „70. Urodziny Miasta Dęblin” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie udział brali uczniowie całej szkoły, pisząc test w tym samym czasie. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą o Dęblinie. W drugim etapie o zwycięstwo walczyli oni indywidualnie lub drużynowo. Dodatkowe punkty uzyskały osoby, które odwiedziły Historyczną Izbę Regionalną przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.
Po zakończonym teście mieliśmy przyjemność gościć prezes Towarzystwa Przyjaciół Dęblina - p.Grażynę Szczepańską, która przedstawiła nam prezentację o Dęblinie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści, jak również zadawali pytania.
Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach wiekowych:
Uczniowie kl. IV i V szkoły podstawowej:
I miejsce - Amelia Szewczykowska , Jakub Moskowicz z kl. 4a
II miejsce – Alicja Brylikowska, Piotr Płowaś, Franciszek Polak z kl. 5b
III miejsce – Rozalia Woźniak- Lipka kl. 5a
Uczniowie klas VI i VII:
I miejsce – Dawid Piecek, Mikołaj Górka z kl. 6a
II miejsce – Bartosz Kozicki, Kacper Nawrotek, Martyna Kopeć z kl.6a
III miejsce – Zofia Bąkała, Lena Kręcisz z kl. 7a
Uczniowie klas VIII i liceum:
I miejsce - Maksymilian Kopeć, Bartosz Lesicki z kl. 3a LO
II miejsce – Bartosz Fusiarz, Oliwia Błogowieszczeńska, Jan Kieliszek z kl. 3a LO
III miejsce – Julia Ośko, Marcel Kurek z kl. 3a LO
Ważną częścią konkursu „70. Urodziny Miasta Dęblin” był konkurs plastyczny „Dęblin naszych marzeń”.
Dziękujemy Radzie Rodziców, pani dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie za przekazane nagrody. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów w odkrywaniu nowych faktów o naszym mieście.
J. Jurkiewicz
Z. Mongard
L. Jarząb
Dobiegło końca głosowanie w etapie powiatowym Plebiscytu Edukacyjnego 2024, w którym laureaci 1 miejsc zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki rozpocznie się w poniedziałek, 2 grudnia o godz. 12:00.
Nauczyciel matematyki i informatyki w ZSO w Dęblinie zajął 1 miejsce w głosowaniu powiatowym w kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej i tym samym awansował do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.
Laureaci etapu powiatowego zostaną zaproszeni na galę regionalną, po zakończeniu głosowania w etapie wojewódzkim.
Już teraz zachęcamy do oddania głosu na p. Selera w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.kurierlubelski.pl/nauczyciel
Serdecznie gratulujemy p. Kacprowi Selerowi i życzymy zwycięstwa w kolejnych etapach plebiscytu.
ZSO
Szanowni Państwo,
ZSO w Dęblinie w obecnym roku szkolnym bierze udział w Projekcie „Bezpieczna Placówka Oświatowa”.
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w procesie ich kształcenia to jedno z najistotniejszych zadań, przed jakimi stoi każda jednostka dydaktyczna. Uhonorowaniem szczególnych osiągnięć w tym zakresie jest status „Bezpieczna Placówka Oświatowa” – stanowi on wyraz uznania dla jednostek edukacyjnych wobec ich wieloletniej bezwypadkowej działalności, jak również skuteczności działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i podopiecznych na swoim terenie oraz bezpośrednio w jego otoczeniu. Wyróżnienie prestiżowym statutem „Bezpieczna Placówka Oświatowa” jest zatem osiągnięciem szczególnym – otrzymują go jedynie nieliczne jednostki dydaktyczne, a potwierdzeniem jego nadania jest unikatowy Certyfikat. Jego uzyskanie to jednak nie tylko forma wyróżnienia się wśród lokalnych jednostek oświatowych - jest to także zobowiązanie na przyszłość, do dalszych starań nad zapewnieniem swoim podopiecznym bezpiecznych warunków nauki.
ZSO swą działalnością dokłada wszelkich starań, aby w pełni zasłużyć na miano placówki bezpiecznej.
8 listopada 2024 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie uczestniczyli w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczną przygotowały klasy piąte pod opieką wychowawczyń p. Elżbiety Smolińskiej-Cieśli i p. Barbary Grzesik.
Podczas porywającego występu mali artyści przypomnieli swoim kolegom o trudnej drodze Polski do odzyskania niepodległości, śpiewając patriotyczne pieśni (w nowej odsłonie) oraz snując poetycką opowieść o walce narodu o suwerenność. Przedstawione zostały również sylwetki wybitnych Polaków, którym tę niepodległość zawdzięczamy. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy.
Dziękujemy za wspaniałą reakcję publiczności – naszych uczniów, którzy z uwagą i szacunkiem obejrzeli przedstawienie i wraz z nami uczcili niepodległość, którą Polacy cieszą się już 106 lat. Społeczność szkolna przybyła na uroczystość w odświętnych strojach i kotylionach.
Elżbieta Smolińska-Cieśla, Barbara Grzesik, Wojciech Joński, Iwona Kamer
13 listopada 1954 roku nasze miasto otrzymało prawa miejskie.
Z tej okazji biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 oraz biblioteka LO
zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie
,,70. Urodziny Miasta Dęblin”
Konkurs będzie przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych:
1) zerówka szkolna;
2) uczniowie klas I – III szkoły podstawowej;
3) uczniowie klas IV – V szkoły podstawowej;
4)uczniowie klas VI – VII
5)uczniowie klasy VIII i LO
Ad.1 i ad.2. Dla uczniów zerówki szkolnej i uczniów klas I – III będzie to konkurs plastyczny. Jakim nasze miasto chcieliby widzieć jego młodzi mieszkańcy? Odpowiedzi chcemy znaleźć w pracach formatu A4 wykonanych dowolną techniką, w określonym czasie nie dłuższym niż 2 godziny lekcyjne. Prace plastyczne oceni jury, które będzie brało pod uwagę m.in. oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu oraz walory artystyczne, takie jak: kompozycja, kolorystyka czy technika i estetyka wykonania.
Ad.3,4,5. Uczniowie klas IV-V , VI-VII oraz VIII i LO będą odpowiadać pisemnie na pytania otwarte i zamknięte dotyczące historii Dęblina i jego teraźniejszości
z uwzględnieniem jego położenia, warunków geograficznych. W pierwszym etapie jury wyłoni osoby, które wykażą się największą wiedzą o Dęblinie. W drugim etapie będą oni indywidualnie lub drużynowo walczyć o zwycięstwo w konkursie. Dodatkowe punkty można będzie wówczas zdobyć odwiedzając Historyczną Izbę Regionalną przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.
W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez wychowawców, a lista laureatów opublikowana na stronie internetowej szkoły.
Uczniowie klas ,,0’’ i I – III będą mogli przygotować prace konkursowe podczas zajęć z wychowawcą od 25 do 27 listopada 2024r. Pozostali uczniowie przystąpią do
I etapu w piątek 22 listopada 2024 w godz.10.45 – 11.00 podczas planowej lekcji. O terminie II etapu poinformujemy uczestników indywidualnie.
Bibliografia z której można skorzystać:
Źródła:
Dęblin – Wikipedia, wolna encyklopedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Dęblin
Wikipodróże: https://pl.wikivoyage.org/wiki/Dęblin
Nasza uczennica Michalina Jędrys z klasy 2a LO otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 5 listopada 2024r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Decyzją premiera Donalda Tuska stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2024/2025 zostało uhonorowanych 229 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wyniki co najmniej dobre.
Serdecznie gratulujemy Michalinie i życzymy dalszych sukcesów
ZSO
Informujemy, że do 29.11.2024 r. do godz. 14.00
pracownicy i emeryci mogą dostarczać wypełniony wniosek
na świadczenie świąteczne.
Zgodnie z regulaminem ZFŚS niezłożenie wniosku będzie skutkowało brakiem wypłaconego świadczenia.
Wniosek do wypełnienia do pobrania w załączniku:
Powered by aSc EduPage