• Dyżur wakacyjny

• Dyżur wakacyjny w Szkole Podstawowej nr 5 w Dęblinie

Dyżur wakacyjny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach w Mieście Dęblin będzie odbywał się w Szkole Podstawowej nr 5 w Dęblinie w dniach od 8.07.2024 r. do 19.07.2024 r.

Ogólne zasady organizacji dyżurów dla oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych

Dyżur wakacyjny jest organizowany dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2023/2024 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Miasto Dęblin  zgodnie z ustalonymi terminami przerw w funkcjonowaniu poszczególnych placówek.

Ze względu na organizację  pracy oddziału przedszkolnego oraz prawo nauczycieli do przysługującego urlopu wypoczynkowego ilość miejsc w oddziałach przedszkolnych w okresie wakacji jest ograniczona. Decyzję o ilości miejsc w oddziale przedszkolnym w czasie dyżuru wakacyjnego oraz o przyjęciu dziecka do danej placówki, podejmuje dyrektor uwzględniając realne możliwości organizacyjne.

Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać dzieci, których oboje rodzice/opiekunowie prawni, a w przypadku osób samotnie wychowujących dziecko – rodzic/opiekun prawny pracują/pracuje i w tym czasie nie korzystają/nie korzysta z urlopu wypoczynkowego.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach na dyżur wakacyjny może zostać przyjęte dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni, a w przypadku osób samotnie wychowujących dziecko – rodzic/opiekun prawny, nie spełniają/nie spełnia warunku, o którym mowa w punkcie 3 wniosku.  Decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor szkoły.

Zgodnie z art. 31 Konwencji Praw Dziecka, rodzice/opiekunowie prawni powinni uwzględnić prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego poprzez zaplanowanie mu przerwy wakacyjnej.

Przyjęcia na dyżur:

Rodzice/opiekunowie prawni składają wypełnioną i kompletną kartę zgłoszenie na dyżur w sekretariacie  szkoły, do której dziecko ma uczęszczać w czasie dyżuru danej szkoły.

Karta zgłoszenia na dyżur wakacyjny dostępna jest w sekretariacie szkoły, oraz na stronie internetowej szkoły poniżej. Poniżej znajduje się również „Harmonogram pracy w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Dęblin w lipcu i sierpniu 2024 r.”

Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzone są w terminie od 1 do 14 czerwca 2024r. (decyduje data wpływu karty do placówki). Po tym terminie zapisanie dziecka na dyżur wakacyjny może nastąpić jedynie w przypadku, gdy placówka dysponuje wolnymi miejscami. Decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor szkoły.

Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 19 czerwca 2024 r.

W przypadku rezygnacji z dyżuru w wybranej placówce należy ten fakt zgłosić niezwłocznie, nie później niż  7 dni przed rozpoczęciem dyżuru.

• Kontakty

• Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, ul. 15-go Pułku Piechoty "Wilków" 6
      • 081-883-00-91
      • Intendent (wyprowiantowanie obiadów): 535933523