• Wyniki konkursu LEON - sesja wiosenna

    • W bieżącym roku szkolnym do sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon” z matematyki przystąpiło 24 uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 5. Po raz kolejny do Leona zgłosiło się 35 uczniów, którzy chcieli spróbować swoich sił w języku angielskim. Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych. Do każdego pytania może być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi. Konkurs odbywa się w dwóch sesjach jesiennej oraz wiosennej. Ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Testy przygotowywane są w oparciu o obowiązujący program nauczania. Konkurs ten  organizowany jest przez Centrum Rozwoju Edukacji.

      Każda szkoła, która wzięła udział w konkursie otrzymuje imienną listę rezultatów.  Nagrody w konkursie  przyznawane są na podstawie uzyskanej liczby punktów.                        Za zajęcie:

      • Miejsca od I do III - dyplom laureata + nagroda książkowa
      • Miejsca od IV do X - dyplom laureata
      • Miejsca od XI – dyplom uczestnictwa

      Każdy uczeń, który wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon" otrzymuje dyplom uczestnictwa, niezależnie od uzyskanego wyniku. Organizatorem konkursu w szkole jest p. Mariola Krekora.

      Oto wyniki sesji wiosennej z matematyki:

      Tytuł laureata otrzymali następujący uczniowie :

      1.Aleksander Janiszek klasa 5a (p.Mariola Mrekora)

      2. Dawid Piecek klasa 5a (p.Mariola Mrekora)

      Ponadto na miejscach od 11 do 15 znaleźli się następujący  uczniowie:

      - Sebastian Mikusek klasa 7a (p.Marta Jakubaszek)

      - Miłosz Madejski klasa 5a (p.Mariola Mrekora)

      - Kacper Nawrotek klasa 5a (p.Mariola Mrekora)

      - Wojciech Gruza klasa 5a (p.Mariola Krekora)

       

      Oto wyniki sesji wiosennej z języka angielskiego:

      Tytuł laureata otrzymali następujący uczniowie :

      1.Filip Mongard klasa 8b (p. Anna Opalińska)

      2.Aleksander Mucha klasa 8b (p.Anna Opalińska)

      3.Maja Markowska klasa 8a p.(Anna Opalińska)  

      4.Martyna Kopeć klasa 5a (p. Wojciech Joński)

       

      Ponadto na miejscach od 11 do 15 znaleźli się następujący  uczniowie:

      - Julia Stąporek klasa 8a p.(Anna Opalińska)  

      - Sebastian Mikusek 7a (p. Wojciech Joński)

      - Malwina Filiks 5b (p. Wojciech Joński)

       

      Mariola Krekora

    • Czytanie na Polanie. Edycja 2024

    • W dniach 13-14 czerwca 2024 r. uczniowie i nauczyciele ZSO wzięli udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Jest ona realizowana w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’. W ten sposób próbowaliśmy zachęcić do sięgania po książkę, jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego. Przed szkołą, w cieniu drzew stworzyliśmy przestrzeń czytelniczą dla każdego. Można było - siedząc na ławeczkach i kocach - posłuchać znanych bajek, opowiadań, wierszy w ciekawych interpretacjach nauczycieli i uczniów. Niektórzy skorzystali z ,,plenerowej półki bookcrossingowej’’, wybierając książkę do indywidualnej, cichej lektury na świeżym powietrzu.

                Poprzedniego dnia uczniowie kl.3a SP nr 5 pod opieką wychowawczyni i nauczyciela-bibliotekarza wzięli udział w podobnym wydarzeniu. Zostali zaproszeni na ,,Czytanie na Polanie’’ do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie. Wszystkim, którzy odwiedzili nasz letni kącik czytelniczy serdecznie dziękujemy. 

       

      Biblioteka szkolna 

    • Wycieczka do Londynu – śladami Harrego Pottera

    • W dniach od 9 czerwca do 14 czerwca odbyła się wycieczka zagraniczna do Londynu – śladami Harrego Pottera. Wycieczka odbyła się autokarem , dużą atrakcja dla niektórych była przeprawa promem. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Natural Musem History, następnie studio filmowe Warner Bros. W studiu filmowym mogliśmy zobaczyć wiele autentycznych scenografii, strojów i rekwizytów wykorzystanych w czasie kręcenia filmów. Na koniec dnia uczniowie mogli zobaczyć zamek Windsor. Kolejnego dnia udaliśmy się na spacer po Londynie, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc, takich jak na przykład: katedra świętego Pawła, Shard – najwyższy budynek w mieście, stację King’s Cross (stacja 9 i ) , dzielnicę Greenwich, Kensington Park, Piccadilly Circus, Leicester Square oraz na koniec chińską dzielnicę Chinatown. Ostatniego dnia przed wyjazdem udaliśmy się metrem do centrum Londynu i poszliśmy na dalsze zwiedzanie miasta. Zobaczyliśmy Pałac Buckingam – wraz ze zmianą warty, opactwo Westminister, park świętego Jakuba, Big Ben czy z oddali London Eye. Następnie udaliśmy się w stronę London Brigde, skąd odebrał nas autokar i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podekscytowani, wróciliśmy na weekend do Dęblina.

      ZSO

       

       

      Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku szkolnym:

      https://www.facebook.com/zso.deblin

       

       

    • Wycieczka na Roztocze

    • W dniach 5-7 czerwca 2024 roku uczniowie klas 5 i 6 SP oraz 1, 2 i 3 LO w Dęblinie udali się na wycieczkę na Roztocze. Pierwszego dnia zwiedzili rynek w Zamościu (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Następnie udali się do Górecka Kościelnego,  gdzie eksplorowali trasę turystyczną w alei dębów w tamtejszym sanktuarium św. Stanisława. Na wycieczce nie brakowało również zagadnień związanych z programem nauczania w liceum. Kolejnym punktem wycieczki był zbiornik zaporowy                 i hydroelektrownia na rzece Szum. Uczniowie mieli tam okazję zaobserwować jak wykorzystywany jest potencjał energetyczny wód płynących. Na koniec dnia udali się do Huty Różanieckiej.                                         Po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym wszyscy wyszli na krótki spacer, gdzie eksplorowali odsłonięcia wapienia detrytycznego w lokalnych, niewielkich kamieniołomach. Osady te kryją liczne skamieniałości, np. sercówek (Cerastoderma glaucum) i są idealnym i namacalnym dowodem na istnienie na tym obszarze mioceńskiego morza. Na koniec dnia uczniowie zjedli obiadokolację przygotowaną na ognisku.

      Drugiego dnia po śniadaniu udali się w kierunku Zwierzyńca. Uczniowie odwiedzili Roztoczański Park Narodowy i wybrali się na spacer ścieżką edukacyjną na Bukową Górę. Pozostali śmiałkowie wybrali spływ po Wieprzu na trasie Hutki-Guciów. Kolejnym elementem po znacznym wyczerpaniu sił był obiad, na który udali się do Józefowa. Miejscowość ta słynie z wydobycia wapienia, czego dowodem są liczne kamieniołomy. Dlatego też po obiedzie udali się do jednego                     z nich, gdzie obserwować mogli sposób eksploatacji tego surowca i przygotowania go do celów budowlanych. W drodze powrotnej do schroniska odwiedzili rezerwat przyrody Czartowe Pole, gdzie udali się na spacer ścieżką dydaktyczną wytyczoną w przełomowym odcinku doliny Sopotu.                       W rezerwacie tym uczniowie mieli okazje obejrzeć ruiny papierni należącej do Ordynacji Zamoyskiej.

      Trzeci dzień wycieczki upłynął pod hasłem zagadnień społeczno-kulturowych. Po śniadaniu                  i wykwaterowaniu ze schroniska wszyscy udali się do Siedlisk, gdzie zwiedzali Muzeum Skamieniałych Drzew. Uczniowie poznawali proces fosylizacji drewna i oglądali niesamowite skrzemieniałe okazy cypryśników błotnych. Tam przewodnik charyzmatycznie opowiedział o regionie i znaczeniu religii                  w społeczeństwie (zwiedzanie cerkwi). Nie zabrakło również historii związanych z zawirowaniami                   II wojny światowej. Trasa powrotna przebiegała w obszarze umocnień z II wojny światowej (przebiegała tam Linia Mołotowa- odcinek umocnień „Wielki Dział”). Z autokaru była zatem możliwość obserwacji różnych obiektów, najczęściej schronów. Wracając do domu mogliśmy  obejrzeć  również przejście graniczne w Hrebennem.

                                                                                                                            Kamil Kultys

    • SZKOLNE MISTRZOSTWA W BIEGU NA ORIENTACJĘ

    • 6 czerwca 2024 r. na terenie obiektów zielonych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dęblinie odbyły się Szkolne Mistrzostwa Biegu na Orientację. Nasza reprezentacja,
      tj. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Liceum Ogólnokształcącego, a także nauczyciela WF– Piotra Świtaja, wywalczyła drużynowo II miejsce. Dodatkowo w kategorii dziewcząt -  w rozgrywkach indywidualnych -reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego wywalczyły trzy  pierwsze miejsca, zajmując tym samym całe podium. Biegi na orientację to wspaniała aktywność rozwijająca nie tylko fizycznie, ale także kształtująca wyobraźnię. Zadaniem zawodników było jak najszybsze pokonanie wyznaczonej na mapie trasy, z „odbijaniem” w odpowiedniej kolejności punktów kontrolnych. Nasza ekipa poradziła sobie z tym zadaniem znakomicie. Dziękujemy organizatorom za możliwość spędzenia w tak wspaniały i aktywny sposób popołudnia.                   Na pewno wrócimy za rok. A oto nasi reprezentanci:

      Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkół średnich:

      1 miejsce – Zofia  Gruza kl. 1b LO

      2 miejsce – Nikola Pataj kl. 1b LO

      3 miejsce – Aleksandra Porowska kl. 1b LO

       

      Klasyfikacja drużynowa:

      II miejsce – drużyna w składzie:

      1. Zofia Świtaj – kl. 4a SP 5
      2. Aleksandra Rybak – kl. 4a SP 5
      3. Aleksander Janiszek – kl. 5a SP 5
      4. Kamil Grabowski – kl. 7a SP 5
      5. Hubert Skóra – kl. 7a SP 5
      6. Rafał Nawrotek – kl. 7a SP 5
      7. Mateusz Rybak – kl. 8a SP 5
      8. Anna Łubianka – kl. 1b LO
      9. Nikola Pataj – kl. 1b LO
      10. Zofia Gruza – kl. 1b LO
      11. Gabriela Wigier – kl. 1b LO
      12. Aleksandra Porowska – kl. 1b LO
      13. Olaf Świtaj – kl. 1b LO
      14. Jakub Kurek – kl. 1b LO
      15. Bartłomiej Ochal – kl. 1b LO

       Piotr Świtaj

    • Owocna współpraca z Klubem Piłkarskim MKS Czarni 1947 Dęblin

    • SP nr 5 -  od początku istnienia Klubu MKS Czarni 1947 Dęblin - aktywnie współpracuje z jego władzami. Jej kolejnym owocem jest wsparcie naszych szkolnych piłkarzy w postaci przekazania getrów sportowych, uzupełniających stroje reprezentacyjne „Piąteczki”.  W dniu 11.06.2024 r. Prezes powyższego klubu –  p. Kamil Krypski oraz trener pierwszej drużyny –  p. Cezary Adamski  przekazali na ręce zawodników Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie zestaw 15 kompletów getrów piłkarskich. Bardzo dziękujemy za kolejny, znaczący dla naszej placówki gest wsparcia! Przypomnimy, że reprezentacja naszej szkoły              (w kategorii chłopców do lat 13)  prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Świtaja, w ubiegłym roku szkolnym zajęła 7. miejsce w Polsce w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. W tym roku szkolnym chłopcy w kategorii U12 wywalczyli                     I miejsce w powiecie, w największym w Europie Turnieju Piłkarskim o Puchar Tymbarku. Piłka nożna w naszej szkole  to nie tylko występy chłopców. W tym roku szkolnym powstała  jedyna w naszym mieście drużyna dziewcząt. Nasze piłkarki zagrały w Turnieju o Puchar Tymbarku  w etapie powiatowym. Było to dla nich pierwsze „przetarcie” piłkarskich szlaków. Tym bardziej dziękujemy władzom Klubu Piłkarskiego MKS Czarni 1947 Dęblin  za wspieranie sportowej pasji naszych uczniów!

      Piotr Świtaj

    • LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO LEON

    • W marcu 2024r. w naszej szkole odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego Leon. Konkurs ma na celu sprawdzenie umiejętności językowych                                         i przedmiotowych posiadanych przez uczniów, poszerzanie wiedzy, poznanie mocnych i słabych stron. Jest to rywalizacja, podczas której   liczy się świetna zabawa, a celem jest  zaznajomienie ucznia z regułami panującymi podczas różnorodnych konkursów i olimpiad. Udział w teście jest także motywacją do nauki słownictwa i gramatyki niezbędnych do rozwiązania zadań.

      W tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 może poszczycić się 4 laureatami tego konkursu:

      - uczennica klasy 5a Martyna Kopeć – 10 miejsce (p. W. Joński),

      - uczniowie klasy 8a: Filip Mongard – 7 miejsce, Maja Markowska – 10 miejsce, Aleksander Mucha – 10 miejsce (p. A. Opalińska).

      Jest to znaczący sukces, gdyż w konkursie udział biorą uczniowie                z całej Polski. Ogromne gratulacje!

       

                Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a laureaci dyplom laureata i nagrody książkowe.

       

      Anna Opalińska

    • Sukces uczniów SP nr 5 w konkursie piosenki w MDK w Dęblinie

    •  7 czerwca 2024 roku w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbył się XXVIII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Do tegorocznego konkursu przygotowały uczniów  pani Barbara Kurek i pani Iwona Kamer.

       

      W kategorii klas 1– 3 naszą szkołę reprezentowały:

       

      Maria Potas (klasa 1a) - I nagroda (piosenka  „Pocahontas”)

      Elżbieta Mitura  (klasa 1a) - III nagroda (piosenka „Każdy jest inny” )

       

      W kategorii klas 4 – 6 SP nr 5  reprezentowały:

       

       Kinga Mikusek (klasa 5b) - nagroda  

      Milena Gietka  (klasa 6a)  -  II nagroda 

      Lena Kręcisz (klasa 6a) -  III nagroda  

      wyróżnienie   -   zespół wokalny (klasa 4a): Julia Blecha,  Aleksandra Rybak,  Helena Bancerz)

      wyróżnienie (ex aequo)  zespół   wokalny(klasa 6a):   Zofia Bąkała, Lena Kręcisz, Milena Gietka   

         

      W kategorii klas 7 – 8 naszą szkołę reprezentowali:

       

      Natasza Dmowska (klasa 7a)  -  I nagroda    

      Rafał Nawrotek  (klasa 7a) -  II  nagroda

       

       Młodym artystom gratulujemy tak dużego sukcesu.

       

       

      Barbara Kurek, Iwona Kamer

    • Sukces Kacpra na konkursie wojewódzkim!

    • 5 czerwca 2024 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się etap wojewódzki 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, do którego przystąpiło 105 osób w czterech kategoriach wiekowych. W eliminacjach do konkursu brało udział ponad 1 000 zawodników! Wśród wyróżnionych uczestników finału znalazł się jeden uczeń z Dęblina - Kacper Nawrotek z klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 5. Występy młodych artystów były oceniane przez: aktora Mateusza Więcławka, aktorkę i logopedę Annę Koźlik i recytatorkę Joannę Cholewę, którzy po ogłoszeniu wyników udzielali porad. To ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych recytatorów z całego województwa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Dorota Toporowska

    • Kacper Nawrotek nominowany do Turnieju Wojewódzkiego 43. Konkursu Recytatorskiego!

    • 23.05.2024 r. w Miejskim Domku Kultury w Dęblinie odbył się Turniej Powiatowy 43. Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie. Wśród uczestników znalazło się także dwóch uczniów klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 5. Kacper Nawrotek, po rewelacyjnym wykonaniu wiersza pt. ,,Komar”, otrzymał nominację do Turnieju Wojewódzkiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, natomiast Mikołaj Górka otrzymał wyróżnienie. Chłopcom serdecznie gratulujemy, a Kacprowi życzymy powodzenia 5 czerwca w Lublinie!

      Dorota Toporowska

    • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika

    • 13 maja uczniowie klas 4a i 4b pod opieką wychowawczyń pań Barbary Grzesik i Elżbiety Smolińskiej-Cieśli oraz Wojciecha Lipnickiego pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Z ogromnym zaciekawieniem zwiedzali jedno z atrakcyjniejszych miejsc stolicy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii podziwiali tam niezwykłe eksponaty, m.in. interaktywny, podświetlany globus o średnicy półtora metra. Wykonywali różne zadania, zadawali pytania i szukali odpowiedzi. W Centrum Nauki Kopernika obejrzeli mnóstwo fascynujących eksponatów. Na koniec udali się do planetarium, które wyposażone jest w ekran sferyczny o średnicy aż 16 m. Wyruszyli na niezwykły podbój kosmosu, ale także zobaczyli wnętrze wulkanu, czy oceaniczne głębie. Kosmos jeszcze nigdy nie był im tak bliski. W drodze powrotnej do Dęblina miło spędzili czas w restauracji Mc’Donald’s.  

                                                                                          Wychowawcy

    • Wyprawa w Pieniny

    • W dniach 24 – 26 kwietnia uczniowie klasy 7A uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Wyruszyliśmy spod szkoły o 8:00 w kierunku Czorsztyna. Po drodze zatrzymaliśmy się w Tuszynie Narodowym, aby wstąpić do Izby Pamięci gen. Władysława Sikorskiego, patrona naszej „Piąteczki”.

      Kolejnym punktem wycieczki był Stary Sącz, a tam Leśne Molo – ścieżka w koronach drzew i platforma widokowa oraz Bobrowisko. Następnie udaliśmy się w kierunku Czorsztyna na obiadokolację i nocleg.

                     Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Sromowców Niżnych i tam udaliśmy się spacerem na drugą stronę Dunajca w kierunku Czerwonego Klasztoru, który leży na terenach Słowacji. Podczas spaceru uczniowie mogli podziwiać pieniński szczyt górski - Trzy Korony. Następnie wyruszyliśmy  do Niedzicy,  na zaporę wodną na Zbiorniku Czorsztyńskim, skąd mieliśmy piękne widoki na Zamek Dunajec w Niedzicy i na Zamek w Czorsztynie. Kolejnym punktem wycieczki był Grajcarek - spacer promenadą do Szczawnicy oraz Jaworki – wyjście w góry Wąwóz Homole. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Czorsztyna na obiadokolację.

                     Trzeciego dnia (po śniadaniu)  wszyscy już byli spakowani i gotowi ruszyć w drogę powrotną. Zanim jednak ruszyliśmy w kierunku Dęblina, czekało na nas jeszcze trochę atrakcji. Na początek Kluszkowce – ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna – Wąwóz Papieski, gdzie weszliśmy na Górę Wdżar. Następnie przeszliśmy przełęczą Snozka, skąd widać było Organy Hasiora – plenerową rzeźbę i zatrzymaliśmy się przy kolejce górskiej, skąd uczniowie nie chcieli wychodzić. Na zakończenie zwiedziliśmy ruiny Zamku w Czorsztynie, po czym udaliśmy się na obiad i w drogę powrotną. Do Dęblina wróciliśmy usatysfakcjonowani naszą górską wyprawą.

                     Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie Marta Jakubaszek i Ewa Sieradz.

       

      M. Jakubaszek

    • Święto Konstytucji 3 Maja

    • 3 maja 2024 r. uczniowie SP nr 5 i LO wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Św. Piusa V z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Reprezentowali szkołę w pocztach sztandarowych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Elżbiety Smolińskiej-Cieśli.

                                                                                                       ZSO

    • Szkoła Podstawowa nr 5 w Dęblinie, pewnie zwyciężyła w powiatowym Turnieju o Puchar Tymbarku, awansując do finałów wojewódzkich!

    • 23.04.2024 r. na terenie boiska „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, odbył się etap powiatowy, największego w Polsce turnieju piłki nożnej – o Puchar Tymbarku. Rywalizowali w nim chłopcy w kategorii wiekowej U12. Do Dęblina przybyły następujące reprezentacje (zwycięzcy rozgrywek gminnych):

      1. Szkoła Podstawowa w Rososzy

      2. Szkoła Podstawowa w Białkach Dolnych

      3. Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim

      4. Szkoła Podstawowa w Stężycy

      5. Szkoła Podstawowa w Kłoczewie

      Po losowaniu, którego dokonali opiekunowie drużyn, rozegrano 6 meczów  w dwóch grupach. „Piąteczka” Dęblin, prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego – Piotra Świtaja, pewnie pokonała swoich rywali grupowych zwyciężając kolejno:

      SP 5 w Dęblinie – SP w Rososzy (4 – 1)

      SP 5 w Dęblinie – SP w Białkach Dolnych (7 – 0)

      W meczu półfinałowym, reprezentacja SP 5 w Dęblinie, ponownie nie dała szans swojemu rywalowi, zwyciężając z Grabowem Szlacheckim (7 – 0).

      W finale „Piąteczka” spotkała się ze Szkołą Podstawową w Kłoczewie, z którą także odniosła zwycięstwo (3 – 0).

      Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju, wręczyła  Dyrektor ZSO
      w Dęblinie – p. Joanna Pardo,  a pamiątkowe dyplomy, koordynator powiatowy Turnieju o Puchar Tymbarku – p. Gustaw Serafin.

      Tym samym,  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie w kategorii U12 chłopców, awansowała do finałów wojewódzkich, które odbędą się 21.05.2024r.  w Lubartowie.

      Skład drużyny chłopców:

      1. Mateusz Mazur
      2. Bartosz Kozicki
      3. Krystian Czerski
      4. Jakub Rogosz
      5. Michał Guźmięga
      6. Dawid Piecek
      7. Wojciech Gruza
      8. Aleksander Janiszek
      9. Kacper Nawrotek
      10.  Oskar Wojczuk (kontuzjowany)

      Jednakże nie tylko chłopcy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie w rywalizacji o Puchar Tymbarku. Dzień wcześniej 22.04.2024 r., reprezentacja SP 5 w Dęblinie w kategorii U12 dziewcząt, prowadzona przez Piotra Świtaja, zajęła 3 miejsce w etapie powiatowym, rozegranym w Grabowie Szlacheckim. Dla większości dziewcząt był to pierwszy udział w rozgrywkach piłkarskich i od razu w tak prestiżowym turnieju.

      Skład drużyny dziewcząt:

      1. Natalia Cieśla
      2. Kinga Gut
      3. Emilia Warowna
      4. Nikola Kupiec
      5. Malwina Filiks
      6. Maria Drwal
      7. Weronika Stępień
      8. Maja Iwanowska
      9. Maja Czechowska
      10. Agata Błachnio

      Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy w finałach wojewódzkich,                         a dziewczętom życzymy powodzenia i dalszego zapału w kolejnych rozgrywkach.

                                                                                                        ZSO w Dęblinie

    • Maja Markowska z tytułem finalistki KURATORYJNEGO KONKURSU Z HISTORII

    • Z dumą informujemy, że Maja Markowska, uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej    nr 5 w Dęblinie, wzięła udział  w zmaganiach na etapie wojewódzkim  Kuratoryjnego Konkursu z Historii! Etap wojewódzki odbył się 6 marca 2024 roku  w Lublinie. Wyniki zostały opublikowane 9 kwietnia – Maja uzyskała TYTUŁ FINALISTY.

                  Maja zmierzyła się z testem obejmującym szeroki zakres wiedzy historycznej                       od starożytności do współczesności. Imponująca znajomość historii oraz umiejętność analitycznego myślenia pozwoliły jej znaleźć się wśród 100 najlepszych uczniów                                z województwa lubelskiego. Maja jest pasjonatką historii, a jej udział w konkursie jest dowodem na  zaangażowanie oraz chęć pogłębiania wiedzy.

                  Taki sukces gwarantuje Mai przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej                    w pierwszej kolejności oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji.

                   Gratulujemy Mai dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach! Jesteśmy pewni, że jej determinacja i talent zaowocują kolejnymi sukcesami.

       

                                                                             Roman Dariusz Bytniewski

    • Miejski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSO w Dęblinie

    • 17.04.2024 r. na terenie boiska „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, odbył się Miejski Turniej Piłki Nożnej klas 7-8 o Puchar Dyrektora ZSO w Dęblinie w kategorii chłopców. Był to jednocześnie etap gminny rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Udział w nim wzięły 3 drużyny:

      1. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Dęblinie, prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego – p. Cezarego Podlaskiego

      2. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie, prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego – p. Waldemara Futerę

      3. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie, prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego – p. Piotra Świtaja

      Po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym”, nasza „Piąteczka” zajęła pierwsze miejsce, pewnie pokonując drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 3 (15-0). Po zaciętej walce "Piątka" wygrała także z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 4 (1-0). Każda z drużyn otrzymała puchar ufundowany przez Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie – p. Joannę Pardo (po zakończonych rozgrywkach p. Dyrektor wręczyła  trofea kapitanom drużyn).

        Zwycięstwo naszej „Piąteczki”, pozwoliło na awans do turnieju powiatowego, który odbył się 19.04.2024 r. w Rykach. W tych rozgrywkach reprezentanci SP 5 wywalczyli 3 miejsce na 7 drużyn. Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów.

      ZSO

    • Drużynowe biegi przełajowe

    • Na początku kwietnia uczniowie ZSO w powiatowych zawodach sportowych awansowali do etapu  rejonowego i reprezentowali szkołę w drużynowych biegach przełajowych w Leszkowicach. Byli tam pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Elżbiety Smolińskiej-Cieśli i Wojciecha Lipnickiego. Trasa biegu dla każdej kategorii wiekowej była dobrze oznaczona. Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI pokonali dystans 800m, chłopcy z klas VII-VIII – 1000 m, natomiast dziewczęta liceum 1200 m. Wyniki sportowej rywalizacji przedstawiają się następująco:

      • 5 miejsce dziewczęta klas IV-VI: Nikola Cybulska, Lena Czyżak, Marysia Drwal, Zuzanna Mandzińska, Pola Przychodzeń, Julia Pokrywa
      • 4 miejsce chłopcy klas IV-VI: Michał Guźmięga, Igor Wojtaś, Aleksander Janiszek, Wojciech Gruza, Kacper Stefanek, Kacper Nawrotek, Jakub Radomski
      • 6 miejsce chłopcy klas VII-VIII: Dawid Cieśla, Oskar Gazda, Kamil Grabowski, Jakub Rębiś, Rafał Nawrotek, Mateusz Rybak
      • 3 miejsce dziewczęta liceum: Oliwia Błagowieszczeńska, Julia Ośko, Weronika Gietka, Pola Mikusek, Ewa Molenda, Gabriela Wigier

      Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za sportową rywalizację podczas biegu.

       

      Elżbieta Smolińska-Cieśla

      Wojciech Lipnicki

    • Podsumowanie eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

    • Dnia 10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których organizatorem był Burmistrz Miasta Dęblin we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Rykach. Celem Turnieju były działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W wyniku eliminacji szkolnych utworzone zostały drużyny danej szkoły reprezentujące ją w dalszych etapach Turnieju (gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim). Eliminacje odbyły się w trzech grupach rywalizacyjnych (I – uczniowie w wieku 10-12 lat; II – uczniowie w wieku 13-15 lat; III – uczniowie szkół specjalnych). Uczestnicy eliminacji pisali test jednokrotnego wyboru składający się z 35 pytań. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 40 min.

      Klasyfikacja końcowa eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przedstawia się następująco:

       

      • I grupa uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat - drużyna 4 uczestników

       

       I miejsce            Szkoła Podstawowa Nr 5 w Dęblinie, drużyna w składzie:

      Błachnio Agata, Iwanowska Maja, Nawrotek Kacper, Górka Mikołaj

      II miejsce             Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dęblinie,

       

      • II grupa uczniowie szkół podstawowych w wieku 13-15 lat, drużyna 3 uczestników

       

        I miejsce           Szkoła Podstawowa Nr 5 w Dęblinie, drużyna w składzie:

      Dmowska Natasza, Grabowski Kamil, Nawrotek Rafał

       II miejsce           Szkoła Podstawowa Nr 4 w Dęblinie,

      III miejsce           Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dęblinie,

       

      • III grupa szkoły specjalne  - drużyna 3 uczestników,

       

      I miejsce             Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dęblinie, drużyna w składzie:

                                    Napora Tomasz, Beczek Jan, Boichiuk Oleksander

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, przede wszystkim wysokiego poziomu wiedzy oraz chęci poznania trudnej pracy policjantów.

    • Dzień bez plecaka

    • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Rada Rodziców zaprosiła uczniów ZSO do zabawy pod hasłem „Dzień  Bez Plecaka.”

       W tym wiosennym dniu uczniowie mieli przynieść podręczniki i zeszyty w czymś co nie jest zwykłym plecakiem, ale jest kreatywną wersją "bez plecaka". Uczniowie stanęli na wysokości zadania i starali się zaskoczyć swoimi pomysłami Radę Rodziców oraz Dyrekcję i Nauczycieli.

      W tym dniu Pani Dyrektor Joanna Pardo, Pani Wicedyrektor Marta Pataj, Pani Paulina Przychodzeń oraz przedstawiciel Rady Rodziców Dominika Pioterczak odwiedzały sale lekcyjne, aby podziwiać kreatywność uczniów ZSO.

      Rada Rodziców wraz z Dyrekcją postanowiła przyznać 6 osobom Jokery (kategoria 4-8 oraz LO) a klasie 3 SP słodki upominek.

      W klasie 3 najlepsze "Bez Plecaki" należały do:

      - Amelii Szewczykowskiej,która swoje książki zapakowała w torebko-spodnie

      -  Gabrieli Gogacz, która spakowała się do szkoły w odkurzacz

      - Wiktorii Komosy, która pomyślała o czystych podręcznikach i przyniosła je w pudełku po proszku do prania.

      Starsi uczniowie pokazali, że książki można przynieść dosłownie we wszystkim. Najbardziej kreatywni w klasach 4-8 byli:

      - Maja Pudło z klasy 6a, która stworzyła swój deskorolko-pudelko "plecak"

      - Barbara Mokijewska z klasy 4b, która przerobiła bluzę na plecak

      -  Kamil Grabowski z klasy 7a, który książki trzymał w tajemniczej wojskowej skrzynce.

       Uczniowie LO też chętnie przynieśli podręczniki w "Bez Plecaku". Zdecydowanie tu największą kreatywnością wykazał się  

      - Adam Jaworski z klasy 4 LO, który książki miał w taczce (Rada Rodziców słyszała, że podobno w taczce jeździli też koledzy po korytarzu ;))

      -  Bartłomiej Ochal z klasy 1b LO przyniósł książki w szafce nocnej natomiast

      - Marcel Kurek z 2LO to chłopak, który po ulicy chodzi z lodówką (i z pewnych źródeł wiemy, że nosi w niej podręczniki).

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zabawę. Liczymy, że w kolejnej akcji także chętnie weźmiecie udział J

       

       

      Dominika Pioterczak

       

    • Rada Rodziców ogłasza: Konkurs na Stroik Wielkanocny został rozstrzygnięty

    • Rada Rodziców oficjalnie ogłasza: Konkurs na Stroik Wielkanocny został rozstrzygnięty.

       

      Do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Prace konkursowe zostały podzielone na dwie kategorię:

       - klasy 0-2 oraz klasy 3-6.

      Komisja konkursowa w składzie:

      - Pani Dyrektor Joanna Pardo

      - Pani Wicedyrektor Marta Pataj

      - Pani Zofia Mongard

      - Pani Paulina Przychodzeń

      Oceniły pracę w kategoriach Samodzielność i estetyka oraz pomysłowość i wkład pracy.

      W kategorii 0-2

      - 1 miejsce zajęła Sara Mikusek z klasy 1a

      - 2 miejsce (tu mamy dwie osoby na podium) zajęli Gabriela Pracz z klasy 1a oraz Witold Woźniak z klasy 2a.

      - 3 miejsce zajęła Wiktoria Nowakowska z klasy 2a.

      Rada Rodziców przyznała także wyróżnienia dla Marii Potas z klasy 1a, Bartosza Wrony z klasy 0a, Łucji Tarczyńskiej z klasy 0a.

       

      W kategorii klas 3-6 na podium stanęli uczniowie klasy 3a:

      - 1 miejsce trafiło do Amelii Szewczykowskiej

      - 2 miejsce to Michał Górka

      - 3 miejsce zajął Piotr Pioterczak.

      W kategorii klas 3-6 Rada Rodziców także przyznała wyróżnienia, które trafiły do: Julii Blechy z klasy 4a, Aleksandry Rybak z 4a, Antoniego Wrony z 4a oraz Jakuba Jaraszka z klasy 6a.

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej zabawy z Radą Rodziców.

       

      Dominika Pioterczak

    • Dzień Kobiet w klasie 7A

    • W dniu 13 marca klasa 7A Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie udała się na wycieczkę klasową do Lublina.

                Pierwszym punktem wyjazdu było kino i film „Za duży na bajki 2”. Po seansie uczniowie mieli możliwość posilić się. Pełni dobrych nastrojów ruszyliśmy na rozładowanie zgromadzonej energii do Strefy Wysokich Lotów. Tam podczas dwugodzinnej zabawy pod okiem instruktorów, uczniowie mieli możliwość dobrze się bawić w pojedynkę, jak i zespołowo.

                Po wyczerpującej zabawie wyruszyliśmy w drogę powrotną, ponieważ pogoda nie pozwoliła nam na spacer po lubelskim Starym Mieście.

                Do miejsca zbiórki wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń.

       

      Marta Jakubaszek

    • Dzień Kobiet w Lublinie

    • W dniu 14 marca 2024r. klasy: 6a, 6b i 8a wybrały się na wycieczkę do Lublina z okazji Dnia Kobiet. Pierwszym punktem wycieczki była Strefa Wysokich Lotów i skakanie na trampolinach. Było " odlotowo". Dwie godziny minęły w okamgnieniu. Następnie, wybraliśmy się do Galerii Felicity na mały posiłek i drobne zakupy pamiątkowe, gdyż wszyscy zgłodnieli po solidnym wysiłku fizycznym. Po wizycie w galerii, udaliśmy się na krótki spacer na Stare Miasto oraz zwiedzaliśmy Lubelską Trasę Podziemną. Zwiedzanie połączone było z inscenizacją. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w lodziarni Bosko. Wszyscy ocenili, że lody były boskie. Po krótkim odpoczynku w lodziarni, przyszła pora na sesję zdjęciową w urokliwym krajobrazie lubelskich kamieniczek. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

      Iwona Gorczyca, Iwona Kamer, Anna Opalińska

    • Wycieczka Kazimierz Dolny - Mięćmierz

    • 14 marca uczniowie z klasy 4a, 5a, 5b oraz jedna osoba z klasy 4b udali się do Kazimierza Dolnego. Wędrowali po tym niezwykłym miasteczku i jego okolicach, wysłuchując opowieści przewodnika o legendach, ciekawostkach i historii związanej z Kazimierzem Dolnym. Połączenie kilku form zwiedzania zapewniło uczestnikom wspaniałą, interaktywną przygodę. Podczas spaceru zaułkami miasteczka, zwiedzili jego zabytki. Przemierzyli trzy atrakcyjne trasy ekobusikami: do Wąwozu Korzeniowego, Albrechtówki i Mięćmierza, a podróż z muzyką karaoke dostarczyła im wiele radości i niezapomnianych wrażeń.  Ciekawym elementem wycieczki było “poszukiwanie skarbu” ukrytego przez legendarnego psa Werniksa. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkowy, pięknie ilustrowany przewodnik książkowy zatytułowany “Od spichlerza do Mięćmierza”. Dodatkową atrakcją były animacje z chustą Klanza i budowanie baszty. Zakończeniem wycieczki był pobyt w niezwykle klimatycznej restauracji Austeria w Kazimierzu Dolnym i konsumowanie smacznego dwudaniowego obiadu. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami Elżbietą Smolińską-Cieślą, Dorotą Toporowską i Wojciechem Lipnickim wrócili bardzo zadowoleni.

      Elżbieta Smolińska-Cieśla

    • Spotkanie z Kingą Zawodnik dotyczące hejtu i cyberprzemocy

    • W dniu 7 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie i prelekcja z Kingą Zawodnik – prezenterką TVN na temat hejtu i cyberprzemocy. Spotkanie odbyło się w dwóch turach, jako pierwsi poszli młodsi uczniowie od klasy 0 do klas 5, a następnie uczniowie z klas od 6 SP do 4 LO.
      Prelekcja odbyła się według autorskiego programu prowadzącej i dotyczyła hejtu w relacjach międzyludzkich, cyberprzemocy, przekłamania filtrów w social mediach.

      W trakcie spotkania uczniowie mogli wykonać zadania, aby przekonać się jak krzywdzący może być hejt dla drugiego człowieka. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem spotkania. Po skończonej prelekcji  mogli sobie zrobić zdjęcia z Panią Kingą oraz porozmawiać z prowadzącą.

      Dziękujemy za wartościowe spotkanie i poruszenie jakże trudnego tematu. Życzymy dalszych sukcesów i owocnych  spotkań z młodzieżą.

      ZSO

    • Czwartoklasiści SP 5 szkoleni z pierwszej pomocy przedmedycznej

    • 1 marca zorganizowano w naszej szkole szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas 4 SP nr 5.  Spotkanie uczniów z ratownikiem medycznym – p. D. Polakiem obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

      Poprzez ciekawe formy  i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie objęci szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania  w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej wśród polskiego społeczeństwa.

       

       B. Grzesik, E. Smolińska-Cieśla

    • Dyskoteka karnawałowa oraz konkurs na najlepsze przebranie

    • W dniu 25 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 7-8 SP oraz 1-4 LO. Uczniowie bawili się świetnie. Część uczniów przebrała się w stroje karnawałowe.

      Ponadto w trakcie dyskoteki zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na najlepsze przebranie.  Decyzją uczniów biorących udział w dyskotece, wygrała Julia Białek z klasy 1A LO, drugie miejsce zajął Kamil Grabowski z klasy 7A SP. Uczniowie Ci otrzymali tytuł króla i królowej balu oraz nagrody ufundowane przez SU.

      Drugi konkurs był poświęcony takżep najlepszemu, własnoręcznie wykonanemu kostiumowi, a jego  organizatiren była  Rada Rodziców. Komisja złożona z przedstawiciela RR, pani Dyrektor oraz kilku nauczycieli wyłoniła zwycięzców. Komisja wybrała troje najlepszych uczniów oraz przyznała trzy wyróżnienia. Nagrody otrzymali: I miejsce Bartosz Cybulski z klasy 3A LO, II miejsce Julia Białek z klasy 1A LO, III miejsce Wiktoria Sycha z klasy 7A SP. Wyróżnienia zostały przyznane: Kamilowi Grabowskiemu z klasy 7A SP, Ewelinie Cieślak z klasy 7A SP oraz Jakubowi Chruścickiemu z klasy 7A SP

      Wszystkim uczniom gratulujemy!

      ZSO

    • Kolejny sukces zespołów muzycznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących

    • 23 stycznia 2024r odbył się XXVII Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych    i Wokalno – Instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki” w MDK w Dęblinie.

      Zespół „Barbórka” w składzie: Maria Potas, Maria Jońska i Elżbieta Mitura zdobył I miejsce w kategorii klas I-III pod kierunkiem p. Barbary Kurek przygotował  i zaśpiewał dwie kolędy „Jezus Malusieńki” oraz „Dzisiaj w Betlejem”.

      Zespół „Promyk” w składzie Kinga Mikusek, Julia Blecha, Aleksandra Rybak, Barbara Staniszewska, Milena Gietka zdobył wyróżnienie w kategorii klas IV-VI pod kierunkiem p. Iwony Kamer.

      Zespół wokalny w składzie Natasza Dmowska, Rafa Nawrotek, Kamil Grabowski zdobył I miejsce w kategorii klas VII-VIII pod kierunkiem p. Iwony Kamer.

      Wielkie gratulacje dla Uczestników :)

      Barbara Kurek I Iwona Kamer

    • Wycieczka do Puław

    • W dniu 16.01.2024 r. klasa 5a uczestniczyła w wyciecze do Puław. Uczniowie obejrzeli film pt. ,,Akademia Pana Kleksa”, a następnie uczyli się jazdy na łyżwach i szlifowali swoje umiejętności w tym zakresie. W drodze powrotnej, dla odzyskania sił, odwiedzili restaurację McDonald’s.  Integracja na świeżym powietrzu oraz uczta kinowa (i nie tylko) naładowały akumulatory uczniów nową energią do pracy i sięgania po kolejne sukcesy w nauce.

      D. Toporowska

    • Perełka rośnie „historycznie”

    • Tradycyjnie, corocznie  Lubelskie Kuratorium Oświaty organizuje kuratoryjne konkursy przedmiotowe  adresowane do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego. O randze konkursu i jego prestiżu najdobitniej świadczy możliwość zwolnienia z części egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły średniej.  Konkursy mają kilka etapów: od etapu szkolnego, przez rejonowy do wojewódzkiego. Na 2069 uczniów biorących udział w konkursie przedmiotowym z historii do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 105 uczniów.  Nasza „Perełka” znalazła się w tym gronie z bardzo wysokim wynikiem. Jest to jedyna uczennica, która osiągnęła najlepszy wynik w  powieście ryckim. W marcu Maję Markowską czeka ostatni etap konkursu. Może w nim uzyskać tytuł  „finalisty” konkursu przedmiotowego lub „laureata”. Obecnie Maja pod opieką p. Romana Dariusza Bytniewskiego przygotowuje się do etapu finałowego. Gratulujemy Mai i liczymy na tytuł laureata.

       

      Roman D. Bytniewski

    • „Witajcie w naszej bajce …”

    • W dniu 10 stycznia 2024 r. uczniowie klas: 4a, 4b i 5b udali się do kina (Nowa Sybilla) do Puław na seans filmowy „Akademia Pana Kleksa”. Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wyjazd był także okazją do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich. Opiekunami podczas wycieczki byli wychowawcy klas: panie Elżbieta Smolińska-Cieśla, Barbara Grzesik, Grażyna Całus i pan Wojciech Lipnicki. Po obejrzeniu filmu wszyscy miło spędzili czas w Mc’Donalds na wspólnym posiłku.

      B. Grzesik, E. Smolińska – Cieśla , G. Całus

    • OLIMPIADA ZDROWIA PCK

    • 12 stycznia 2024r. uczennice naszej szkoły Natasza Dmowska kl.7aSP, Maja Grabowska kl.4aLO -  zwyciężczynie etapu szkolnego, uczestniczyły w II rejonowym etapie XXXI Olimpiady Zdrowia PCK. Etap ten odbył się w Rejonowym Oddziale PCK w Puławach.

      Podczas Olimpiady sprawdzana była wiedza i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który był przygotowany stosownie do kategorii wiekowej. Składał się z 40 pytań, czas pracy 40 minut.

      Maja w kategorii szkół ponadpodstawowych uzyskała trzecie miejsce,  Natasza w kategorii szkół podstawowych zajęła drugie miejsce.

      Uczennicom serdecznie gratulujemy.

      Iwona Gorczyca

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, ul. 15-go Pułku Piechoty "Wilków" 6
      • 081-883-00-91
      • Intendent (wyprowiantowanie obiadów): 535933523
      • ul. 15 Pułku Piechoty Wilków 6
        08-530 Dęblin
        Poland
      • Sekretariat szkoły czynny w godzinach od 7.00 do 15.00
      • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych:

        CBI - Małgorzata Potręć, adres e-mail: iod.zso@deblin.pl
      • Dyrektor: Joanna Pardo
        Wicedyrektor: Marta Pataj
    • Logowanie